Archiwum 2010

Nasz pierwszy Rozsypaniec odbył się w dniach 12-15 sierpnia 2010 roku i okazał się być prawdziwą ferią barw, kolorów, dźwięków i…sierpniowego upału. Nie sposób wymienić wszystkich festiwalowych wykonawców, jednak  każdy z artystów zabrał publiczność w swoją  muzyczną krainę.

Już pierwszy dzień  obfitował w wiele koncertów. Na początek zaśpiewał Marek Andrzejewski, który w Gminnym Ośrodku Kultury i Ekologii w Cisnej wykonał swoje największe przeboje. Jeszcze tego samego dnia  na polanie w Dołżycy za Restauracją Skup Runa Leśnego w kolejną muzyczną podróż zabrali nas Do Góry Dnem, Cisza jak Ta, Bieszczadzka Rodzinka Muzykująca oraz doskonale wszystkim znane Wołosatki. Do późnego wieczora dźwięki popularnych piosenek turystycznych odbijały się echem od gór.

Kolejnego dnia, w ten szczególny piątek, 13 sierpnia, nikt nie myślał o pechu. Każdy zaś niecierpliwie wyczekiwał, aż rozpocznie się koncert a na scenie w Dołżycy wystąpią Robert Kasprzycki, Michał Łanuszka czy choćby Jola Sip z zespołem. Oczywiście wykonawców było dużo więcej, dzięki czemu każdy z przybyłych mógł znaleźć coś dla siebie. Na uwagę zasługuje między innymi koncert zespołu YesKiezSirumem, który swoimi energetycznymi piosenkami porwał publiczność. W  naszych festiwalowych wspomnieniach długo będzie grał koncert Trzech Bardów, czyli Tomka Lewandowskiego, Piotra Woźniaka i Szymona Zychowicza. Wykonali oni wiele dobrze znanych utworów zachęcając tym samym publiczność do wspólnego śpiewania.

Sobota to „Muzyczna wieża Babel”. Nazwa koncertu doskonale oddaje to, co tego dnia działo się w Wetlinie, na polanie przy Hotelu –Campingu PTTK Hotel Górski. W upalne popołudnie spotkaliśmy się by wspólnie bawić się przy dźwiękach takich zespołów jak Kapela na Dobry Dzień, Osjan, Klezmaholics czy Atmasfera. Rozbrzmiewający dookoła folk poruszył nie tylko serca zgromadzonych. Nikt nie mógł zostać obojętnym, gdy na scenie grał Beltaine. Nogi same rwały się do tańca. Możemy więc śmiało powiedzieć, że publiczność zdecydowanie została zaczarowana przez wykonawców i otaczającą przyrodę.

Na zakończenie festiwalu – w niedzielę – odbyła się Msza Święta w Łopience, a tuż po niej koncert zespołu Trapiści. I tak oto zakończyliśmy pierwszy Rozsypaniec a przez wszystkie jego dni każdy mógł znaleźć coś dla siebie także na kiermaszu artystycznym.

W czasie festiwalu odbyły się również konkursy. Kolejno: poetycki, fotograficzny i piosenki. Wszystkim, którzy wzięli udział dziękujemy, a nagrodzonym gratulujemy!

Do zobaczenia za rok.

44e6169b-5609-4e19-a48a-4645d82ecaf1

Zapisz się do newslettera

Email marketing powered by FreshMail